Ile kosztuje owczarek szetlandzki blue merle?

Ile kosztuje owczarek szetlandzki blue merle?

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jeśli jesteś zainteresowany kupnem owczarka szetlandzkiego, jest znalezienie renomowanego hodowcy. Istnieje wielu hodowców, ale większość z nich dąży jedynie do maksymalizacji zysków i nie dba o zdrowie i kondycję swoich szczeniąt. Na szczęście są też hodowcy, którzy bardzo troszczą się o swoje zwierzęta i chcą mieć jak najlepsze szczenięta.
Owczarek szetlandzki Blue Merle ma podwójną sierść, z długą, szorstką sierścią zewnętrzną i gęstym, krótkim podszerstkiem. Ta podwójna warstwa sprawia, że jest on bardzo odporny na zimno i wilgoć. Kolor sierści psa Blue Merle Sheltie jest niebiesko-szary z czarną domieszką, podobnie jak u psa Tri-Color Sheltie, ale ma on znacznie krótszą sierść.
Cena szczeniaka rasy Blue Merle Shetland Sheepdog zależy od koloru sierści. Im rzadszy jest dany kolor sierści, tym droższy będzie szczeniak. Najczęściej spotykaną odmianą owczarka szetlandzkiego o umaszczeniu blue merle jest Sable & White, która osiąga najwyższą cenę. Jego popularność sprawia, że jest to doskonały wybór dla osób, które chcą mieć owczarka wyglądającego jak miniaturowa wersja owczarka szetlandzkiego – dane te są rezultatem dociekań specjalistów serwisu Dzieci w Sieci.
Szczeniaki owczarka szetlandzkiego bez linii championów mogą kosztować od 825 do 1500 dolarów. Można również wybrać owczarka szetlandzkiego czystej krwi od hodowcy. W zależności od hodowcy i jakości linii krwi, mogą one wynosić od 500 do 1500 dolarów, co nie jest najdroższym psem na rynku. Pamiętaj tylko, że nie dostaniesz okazji, jeśli szukasz taniego szczeniaka, bo to zwykle oznacza, że kupujesz od młyna szczeniąt lub pozbawionego skrupułów hodowcy podwórkowego. Pamiętaj, że szczenięta z młynów szczeniąt mają większe problemy zdrowotne niż te pochodzące od renomowanych hodowców.
Cena szczeniaka owczarka szetlandzkiego blue merle może wahać się od 1000 do 2000 dolarów, a szczenięta najwyższej jakości mogą kosztować nawet 3500 dolarów. Oprócz kosztu szczeniaka, będziesz musiał pokryć dodatkowe wydatki w pierwszym roku, w tym szczepienia, wizyty u weterynarza, kastrację oraz profilaktykę przeciw kleszczom i pchłom. Akcesoria również mogą kosztować kilkaset dolarów, warto więc dowiedzieć się od hodowcy, ile kosztują akcesoria.
Owczarki szetlandzkie są niezwykle energicznymi psami i doskonale nadają się do aktywnych gospodarstw domowych. Są bardzo wrażliwe, kochające i lojalne. Doskonale dogadują się z dziećmi. Przed zakupem psa tej rasy należy jednak pamiętać o przeszkoleniu dzieci, jak mają się z nim obchodzić. Nie są dobrymi psami stróżującymi, ale są doskonałymi zwierzętami domowymi. Doskonale nadają się do pasterstwa. Jedynym minusem ich energii jest to, że nie są dobrymi psami stróżującymi.
Mimo że Shelty są stosunkowo drogie w zakupie, koszty początkowe można ograniczyć do minimum. Wynika to z faktu, że psy te wymagają ruchu na świeżym powietrzu, a koszty wyżywienia nie są wysokie w porównaniu z innymi rasami. Koszt posiadania szczeniaka Sheltie zależy od Twojego stylu życia i kwoty, na jaką możesz sobie pozwolić w dłuższej perspektywie. Szczenię może kosztować około 300 dolarów lub mniej.

Czytaj...  Tryb życia owczarka szetlandzkiego

Zobacz podobne:

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jeśli jesteś zainteresowany kupnem owczarka szetlandzkiego, jest znalezienie renomowanego hodowcy. Istnieje wielu hodowców, ale większość z nich dąży jedynie do maksymalizacji zysków i nie dba o zdrowie i kondycję swoich…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *