Jak trenować owczarka szetlandzkiego?

Jak trenować owczarka szetlandzkiego?

Być może zadajesz sobie pytanie, jak szkolić owczarka szetlandzkiego. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka sposobów na szkolenie tej wspaniałej rasy. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które pomogą ci zacząć. Po pierwsze, bądź cierpliwy. Wyrobienie posłuszeństwa u psa może zająć kilka tygodni konsekwentnego szkolenia. Jednak wysiłek ten opłaci się, gdy Twój Sheltie opanuje kilka pierwszych komend.
Przede wszystkim psy tej rasy są bardzo inteligentne i chętne do zabawy. Są kochające i czułe w stosunku do większości ludzi, ale są również opiekuńcze w stosunku do swoich właścicieli i członków rodziny. Potrzebują stałej stymulacji fizycznej i psychicznej, dlatego należy zapewnić im dużo ruchu i stymulacji umysłowej. Potrzebują wysokiej jakości karmy dla psów i świeżej wody przez cały czas. Co więcej, rasa ta jest podatna na otyłość, dlatego należy zapewnić owczarkowi szetlandzkiemu stały dostęp do wody.
Kolejnym ważnym krokiem w szkoleniu owczarka szetlandzkiego jest socjalizacja. Szetlandy są z natury nieśmiałe w stosunku do obcych. Wczesna pozytywna socjalizacja zbuduje pewność siebie i zaufanie psa – znajomość tych informacji jest zasługą ekspertów portalu wtrakciebudowy.pl. W rezultacie możesz sprawić, że pies pozna wiele osób i przyzwyczaić go do obcych. Ponadto, socjalizacja Twojego sheltie od najmłodszych lat sprawi, że będzie bardziej towarzyski.
Shelty są lojalne i chronią swoich właścicieli. Są doskonałymi psami stróżującymi. Ponieważ chronią swoją rodzinę, są ostrożne w stosunku do obcych. Podczas szkolenia Sheltie pamiętaj, aby chwalić i nagradzać go, gdy jest posłuszny. Chwaląc go za dobre zachowanie, możesz sprawić, że Twój Sheltie nie będzie się bał ludzi ani niebezpiecznych sytuacji.
Po zaaklimatyzowaniu swojego sheltie do nowego otoczenia możesz rozpocząć szkolenie go w zakresie agility. Ten popularny sport pomaga Twojemu sheltie spalić nadmiar energii. Wymaga od niego umiejętności myślenia. Musi on przecież wykonywać sekwencje wskazówek i komend wydawanych przez partnera. Trening agility pomoże także Twojemu Sheltiemu absorbować uwagę i pracować w zespole.
Owczarek szetlandzki pochodzi z Wysp Szetlandzkich, położonych między Norwegią a Szkocją. Aż do początku XX wieku Shelty nie były znane w pozostałej części Wielkiej Brytanii. Zostały uznane przez Związek Kynologiczny w Anglii dopiero w 1909 r. jako owczarek szetlandzki (Shetland Collie). Pod wpływem nacisków ze strony miłośników Collie nazwę zmieniono na Shetland Shepdog. Pierwszy owczarek szetlandzki został zarejestrowany przez amerykański Kennel Club w 1911 roku.
Owczarek szetlandzki to wspaniała rasa psów. Ta niewielka, ale niezwykle inteligentna rasa wykazuje wielkie przywiązanie do ludzkiej rodziny. Sheltie znany jest z efektownego wyglądu i atletyzmu. Psy te były pierwotnie hodowane jako psy pracujące na Wyspach Szetlandzkich. Obecnie są one bardzo popularne jako psy domowe, a także jako supergwiazdy w świecie psich sportów. Shelty, znane również jako szetlandy, są również dostępne do adopcji za pośrednictwem organizacji ratowniczych lub schronisk. Jeśli znajdziesz psa rasy Sheltie, pamiętaj, aby zapisać go na kurs posłuszeństwa prowadzony przez specjalistę.
Mimo że owczarek szetlandzki nie jest powszechnie dostępny na Wyspach Szetlandzkich, nadal jest to niezwykle popularna rasa, która jest zarówno towarzyszem, jak i koniem pociągowym. Są one małe, ale bardzo energiczne i doskonale odnajdą się w środowisku rodzinnym. Powinieneś spędzać czas ze swoim owczarkiem szetlandzkim i upewnić się, że spędzasz z nim czas wysokiej jakości.
Shelty są doskonałymi psami do posłuszeństwa i mogą z łatwością zdobywać tytuły posłuszeństwa. Często plasują się w czołówce swojej klasy. Jeśli jednak nie są odpowiednio szkolone, mogą być trudne w obsłudze. Ze względu na ich silny węch, nieszkolone psy mogą wyrządzić poważne szkody, jeśli się oddalą. Ponadto mogą również gonić i łapać niebezpieczne przedmioty. Upewnij się, że masz ogrodzone podwórko dla swojego sheltie i używaj smyczy, kiedy tylko jest to możliwe.

Czytaj...  Owczarek szetlandzki vs Border collie

Zobacz podobne:

Być może zadajesz sobie pytanie, jak szkolić owczarka szetlandzkiego. Dobra wiadomość jest taka, że istnieje kilka sposobów na szkolenie tej wspaniałej rasy. Poniżej podajemy kilka wskazówek, które pomogą ci zacząć. Po pierwsze, bądź cierpliwy. Wyrobienie…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *