Jak trenować psa w Flyball?

Jak trenować psa w Flyball?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z flyballem, być może zastanawiasz się, jak wytrenować swojego psa do uprawiania tego sportu. Flyball to sport o szybkim tempie i zaawansowanej technologii, który jest zarówno fizycznie, jak i psychicznie stymulujący. Każdy pies z drużyny biegnie przez trasę składającą się z płotków, łapania piłki za pomocą pedału i powrotu przez płotki, aby dotrzeć do mety. Flyball jest doskonałym sposobem na spalenie nadmiaru energii, a jednocześnie daje psu zajęcie, z którego może być dumny.
Pierwszym krokiem w szkoleniu psa do gry w flyball jest nauczenie go wskakiwania na sprężynowe pudło, z zastosowaniem stopniowego nagradzania. Zacznij od nagradzania psa za każdym razem, gdy podejdzie do skrzynki, następnie nagradzaj go za nadepnięcie na nią itd. Kiedy pies opanuje tę koncepcję, możesz przejść do bardziej zaawansowanych ćwiczeń. Niezależnie od rasy, flyball wymaga konsekwentnego treningu i wielu zadań domowych.
Po opanowaniu podstaw latania możesz rozpocząć proces szkolenia od gry w flyball. Ustaw płotek do flyballu na płaskim terenie. Stań przed nim, a następnie podrzuć piłkę tenisową na środek płotka. Zachęć psa do odebrania piłki tenisowej, przeskoczenia przez płotek i zwrócenia jej trzy razy. Pamiętaj, aby chwalić go za to i upewnić się, że nie pominął żadnego skoku.
Następnie rozmieść płotki na trasie. Pierwszy płotek umieść w odległości około pięciu stóp od drugiego. Aby nauczyć psa skakania przez płotki, wrzuć mu do pudełka piłkę tenisową i chodź z nim. Po przećwiczeniu pierwszego płotka przez co najmniej pięć minut, możesz przejść do następnego. Kontynuuj trening w sesjach piętnasto- lub dwudziestominutowych. W końcu pies będzie w stanie przebiec całą trasę.

Zobacz podobne:

Czytaj...  Flyball - jaki sprzęt potrzebny?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z flyballem, być może zastanawiasz się, jak wytrenować swojego psa do uprawiania tego sportu. Flyball to sport o szybkim tempie i zaawansowanej technologii, który jest zarówno fizycznie, jak i psychicznie stymulujący.…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *