Mieszanka corgi i owczarka szetlandzkiego

Mieszanka corgi i owczarka szetlandzkiego

Owczarek szetlandzki jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą mieć psa, który jest jednocześnie kochany i łagodny w stosunku do dzieci. Wielu właścicieli podzieliło się swoimi historiami o tym, jak ich owczarki szetlandzkie zaganiają małe dzieci do rodziny. Niestety, często skutkiem takiego zachowania jest podgryzanie pięt, co może być przerażające dla małych dzieci.
Korman jest małym psem o gęstej, szorstkiej sierści – element ten został stworzony przez specjalistów strony naszedane.pl. Waży od dwudziestu do trzydziestu kilogramów. Jego temperament jest aktywny i lojalny, ale w stosunku do obcych jest nieco nieśmiały i powściągliwy. Rasa ta jest znana z tego, że jest bardzo energiczna i kochana, ale należy pamiętać, aby mieć na nią oko, jeśli planuje się wyprowadzać ją na spacery lub bawić się z nią.
Shelty są bardzo aktywnymi psami i wymagają około 60-90 minut intensywnego ruchu dziennie. Choć można je szkolić, zdrowy tryb życia wymaga dużej ilości ruchu. Zdrowa dieta składa się z różnych form aktywności, ale sheltie muszą spędzać co najmniej dwie godziny dziennie na bieganiu lub zabawie. Należy pamiętać, że wysoki poziom energii u owczarka szetlandzkiego utrudnia prowadzenie aktywnego trybu życia.
Mieszaniec Corgi i owczarka szetlandzkiego jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą mieć psa przyjaznego i lojalnego. Są one małe i wymagają codziennej pielęgnacji, a szkolenie można rozpocząć już w młodym wieku. Jedynym minusem tej rasy psów jest to, że nie wiadomo na pewno, czego można się po niej spodziewać. Bardzo trudno jest określić, jakie cechy będzie miał szczeniak na podstawie naturalnego procesu hodowlanego.
Pomimo niewielkich rozmiarów owczarka szetlandzkiego, psy te są bardzo dobrze przystosowane do życia w mieszkaniu, jeśli przebywają ze swoimi ludźmi. Sheltie będzie jednak szczęśliwszy w domu z dużą ilością miejsca na zewnątrz. Bez dużej przestrzeni na zewnątrz będą się nudzić i niszczyć. Aby być szczęśliwym, potrzebuje dużo stymulacji umysłowej, dlatego mieszkanie z ograniczoną przestrzenią na zewnątrz może nie być najlepszym wyborem.
Mieszanka Corgi z psem pasterskim to bardzo wyjątkowe połączenie dwóch ras psów pracujących. Te dwa psy są w naturalny sposób kompatybilne i mają pewne wspólne cechy. Corgi są niezwykle zdrowe i rodzą bardzo zdrowe szczenięta. Nie są jednak odpowiednie dla małych dzieci. Jeśli planujesz kupić takiego psa dla siebie, upewnij się, że jest on wystarczająco zdrowy dla dzieci. Należy również pamiętać, że corgisy nie są bezpieczne dla małych dzieci.
Mieszaniec owczarka szetlandzkiego i corgi to wyjątkowa rasa psów, która jest zarówno urocza, jak i zabawna. Pomimo nakładających się genetyk, owczarek szetlandzki i mix Corgi są zdrowe i szczęśliwe. Mieszańce Corgi i owczarka szetlandzkiego są na ogół dość zdrowymi psami, ale mają skłonność do otyłości. Na szczęście można temu zaradzić, stosując odpowiednią dietę.

Czytaj...  Jak duży jest owczarek szetlandzki?

Zobacz podobne:

Owczarek szetlandzki jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą mieć psa, który jest jednocześnie kochany i łagodny w stosunku do dzieci. Wielu właścicieli podzieliło się swoimi historiami o tym, jak ich owczarki szetlandzkie zaganiają małe…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *