Mieszanka owczarka szetlandzkiego collie

Mieszanka owczarka szetlandzkiego collie

Jeśli rozważasz zakup mieszańca owczarka szetlandzkiego i collie, powinieneś wiedzieć, że te dwa psy nie należą do tej samej rasy. W rzeczywistości owczarek szetlandzki nie jest bezpośrednim potomkiem collie, ale jest bliżej spokrewniony z collie szkockim i spanielem królewskim. Najprawdopodobniej pierwotny owczarek szetlandzki przybył z Wysp Szkockich, gdzie był ceniony ze względu na szorstką sierść i niewielkie rozmiary, które pozwalały mu przetrwać w trudnych warunkach.
Shelchon to najmniejszy z owczarków szetlandzkich collie mix, ważący od piętnastu do trzydziestu funtów. Shelchon jest małym, podobnym do zabawki psem o gęstym, dwuwarstwowym włosie. Psy te mają łagodne usposobienie i łatwo poddają się szkoleniu. Lubią aportować, pływać i są ogólnie bardzo inteligentne. Doskonale sprawdzają się jako zwierzęta rodzinne. Owczarki szetlandzkie są nie tylko skore do zabawy, ale również dobrze dogadują się z dziećmi.
Sheltie jest rasą lojalną. Shelty zazwyczaj przywiązują się do jednej osoby lub rodziny i nie tolerują długich okresów izolacji. Pozostawione bez opieki mogą wykazywać lęk separacyjny i silne zachowania destrukcyjne. Rasa ta wymaga stanowczej, ale delikatnej ręki. Już w młodym wieku potrafią nauczyć się prostych komend, takich jak siad, zostań i zostań. Jeśli przyprowadzisz dziecko do domu z owczarkiem szetlandzkim, upewnij się, że wie ono, że nie wolno ciągnąć psa za uszy ani przeszkadzać mu podczas jedzenia.
Szetund jest niski i średniej wielkości. Jego pysk jest podobny do pyska owczarka szetlandzkiego, a uszy mogą być długie i sterczące, z czubkami skierowanymi do przodu. Są krótsze niż jamniki, a ich ciało jest nieco wydłużone, podobnie jak u jamników, ale są one zazwyczaj bardziej zwinne niż jamniki. Jeśli masz mieszankę owczarka szetlandzkiego z collie, możesz rozważyć zakup innej rasy.
Sheltie wygląda jak miniaturowy Rough Collie, ma ciemne oczy i krótkie, podwójnie owłosione ciało. Mają ciemne oczy i wyrazistą kufę, są czułe i opiekuńcze. Są to bardzo małe psy i zazwyczaj dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Shelties są bardzo lojalne, ale nie są nieśmiałe ani płochliwe. Nie lubią ludzi, którzy się ich boją.
Owczarek szetlandzki i mix collie mogą być wspaniałymi towarzyszami. Oba psy są energiczne i wymagają codziennych ćwiczeń. Bez codziennych ćwiczeń Sheltie stanie się przylepny, niespokojny i w końcu zacznie warczeć. Zapewnienie im ruchu jest niezbędne, aby Sheltie pozostał szczęśliwy i zdrowy. Tak więc, jeśli szukasz mieszanki Sheltie i Collie, weź pod uwagę powyższe cechy.
Owczarek graniczny jest pochodną owczarka szetlandzkiego i Border Collie. Ta żywa rasa psów może osiągać wielkość od 27 do 47 funtów. Psy te mają od 16 do 22 cali wzrostu i ważą od 27 do 47 funtów. Występują w kolorach czarnym, merle i sobolowym. Mogą mieszkać w średnim lub dużym domu. Owczarek graniczny jest często nazywany psem „petardą”.

Czytaj...  Co to jest blue merle?

 

Zobacz podobne:

Jeśli rozważasz zakup mieszańca owczarka szetlandzkiego i collie, powinieneś wiedzieć, że te dwa psy nie należą do tej samej rasy. W rzeczywistości owczarek szetlandzki nie jest bezpośrednim potomkiem collie, ale jest bliżej spokrewniony z collie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *