Mieszanka szczeniąt owczarków szetlandzkich

Mieszanka szczeniąt owczarków szetlandzkich

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem szczeniaka owczarka szetlandzkiego, to dobrze trafiłeś! W tym artykule znajdziesz wszystkie fakty, których potrzebujesz, aby zdecydować, czy szczeniak owczarka szetlandzkiego jest dla Ciebie odpowiednim wyborem. Psy te są niezwykle inteligentne, posłuszne i kochające. W zależności od tego, jak są wychowywane, mogą być nieustraszone, niezależne, uparte lub stanowić kombinację wszystkich tych cech.
Owczarki szetlandzkie są bardzo sympatycznymi psami. Wyglądem przypominają miniaturowe collie i mają długą, gęstą sierść. Szetlandy mają wysoki poziom energii i są wiernymi towarzyszami. Ich sierść ma podwójne umaszczenie, z szorstką warstwą zewnętrzną i miękką wewnętrzną. Sierść owczarków szetlandzkich różni się także od sierści collie, mają one dłuższe pyski i są zazwyczaj sobolowe i niebieskie.
Szczeniak owczarka szetlandzkiego jest fizycznie dojrzały w wieku około 10 miesięcy, ale niektóre rasy mogą być większe od innych. Przed zakupem sprawdź, jakie są normy wzrostu i wagi dla obu ras! Niektóre rasy mogą nawet przekraczać standardy dla obu ras. Dzieje się tak z powodu krótkiej sierści na twarzy i uszach. Te cechy sprawiają, że Sheltie jest idealnym psem dla osób z dziećmi lub mieszkających samotnie.
Chociaż owczarki szetlandzkie są przystosowane do życia na zewnątrz, dobrze radzą sobie również w pomieszczeniach zamkniętych. Wyprowadzanie szczeniaka na dwór jest ważne, jeśli chcesz, aby dobrze radził sobie w pracy. Nawet jeśli są to psy domowe, szetlandy wymagają codziennego ruchu i łatwo się nudzą. Shelty potrzebują codziennego treningu, w przeciwnym razie staną się niespokojne i nadpobudliwe. Należy też pamiętać, że zrzucają dużo sierści.
Ponieważ oba psy są uparte, niektóre szczenięta będą podatne na anomalię oczu collie. Owczarki szetlandzkie są inteligentne, a upór doxie może być wadą w przypadku mieszanki szczeniąt owczarka szetlandzkiego. Psy te są jednak bardzo kochające i lojalne. Jeśli szukasz szczeniaka, powinieneś skonsultować się z okulistą weterynaryjnym, aby upewnić się, że nie dostaniesz szczeniaka z CEA.
Szczeniak owczarka szetlandzkiego będzie wymagał szkolenia i socjalizacji, aby odnieść sukces w życiu. Jak wszystkie owczarki, muszą one być aktywną i towarzyską częścią Twojego domu. W przeciwnym razie rozwinie się u nich lęk separacyjny i będą się zachowywać w sposób nietowarzyski. Na przykład, aby dotrzymać Ci towarzystwa, Twój sheltie zacznie niszczycielsko gryźć lub nadmiernie szczekać. Upewnij się, że spędzasz jak najwięcej czasu ze swoim szczeniakiem owczarka szetlandzkiego.
Szetlandy zostały pierwotnie wyhodowane do pasterstwa owiec. Chociaż istnieją inne rasy małych zwierząt, które przypominają Sheltie, dopiero po nieporozumieniach między hodowcami owczarek szetlandzki został w końcu uznany za odrębną rasę. Owczarek szetlandzki jest uznawany przez American Kennel Club od 1911 roku. Jest to jedna z najpopularniejszych ras posłuszeństwa na świecie.
O ile nie jesteś zainteresowany kupnem szczeniaka owczarka szetlandzkiego, możesz być zainteresowany Cava-Shell, krzyżówką owczarka szetlandzkiego i Cavalier King Charles Spaniela. Psy te mają typowo królewski wygląd i są niezwykle inteligentne. Są wspaniałymi towarzyszami i dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Wymagają jednak codziennego ruchu i socjalizacji. Można je przyuczyć do aportowania i pływania.
Shelty mają długie, zakrzywione ogony i spiczastą kufę. Są również bardzo kochane, czułe i opiekuńcze, dobrze radzą sobie w mieszkaniach. Chociaż mogą nadmiernie szczekać na sąsiadów, z nowymi właścicielami przystosują się do życia w mieszkaniu. Jeśli tylko będą miały mnóstwo zajęć, chętnie będą się do Ciebie przytulać, kiedy nadejdzie pora spania.
Shelty mogą żyć nawet do 14 lat. Mają wiele problemów zdrowotnych, w tym padaczkę, chorobę von Willebranda i drożny przewód tętniczy. W przypadku szczeniąt i psów rasy owczarek szetlandzki ważne są badania oczu i tarczycy, ponieważ niektóre rasy nie tolerują iwermektyny i powinny być odpowiednio leczone. Owczarków szetlandzkich nie należy także krzyżować z innymi merlami, ponieważ mogą one wyrządzić szkody.

Czytaj...  Jaka jest najlepsza obroża dla owczarka szetlandzkiego?

Zobacz podobne:

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem szczeniaka owczarka szetlandzkiego, to dobrze trafiłeś! W tym artykule znajdziesz wszystkie fakty, których potrzebujesz, aby zdecydować, czy szczeniak owczarka szetlandzkiego jest dla Ciebie odpowiednim wyborem. Psy te są niezwykle inteligentne,…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *