Owczarek szetlandzki owczarek niemiecki mix

Owczarek szetlandzki owczarek niemiecki mix

Owczarek szetlandzki jest psem chętnym do zabawy i czułym. Jego figlarna natura jest wielkim atutem dla początkującego rodzica zwierzęcia. Owczarki lubią wszelkiego rodzaju przygody i chętnie się do nich przyłączają. Jego długa, prosta sierść jest twarda w dotyku, ale pod spodem miękka i gęsto przycięta. Takie połączenie sprawia, że pies jest dobrym towarzyszem dla rodziny. Szetlandy są łatwe w szkoleniu.
Owczarki szetlandzkie są psami bardzo energicznymi. Jeśli jesteś seniorem mieszkającym w mieszkaniu, może być Ci trudno nadążyć za energią Sheltiego. Shelty wymagają od 60 do 90 minut ćwiczeń, czyli spacerów. Jeśli nie jesteś w stanie wyprowadzać psa przez cały czas trwania ćwiczeń, rozważ wynajęcie opiekuna, który będzie wyprowadzał Twoje zwierzę. Następnie pozwól psu odpocząć przez kilka godzin przed kolejną sesją ćwiczeń.
Innym popularnym mieszańcem jest Sheltie. Ten uroczy, mały piesek jest krzyżówką owczarka szetlandzkiego i owczarka niemieckiego. Jego waga może wynosić od 25 do 50 funtów, a wysokość od 16 do 22 centymetrów. Sheltie ma długie, proste włosy i twarz w kształcie migdała. Ich długa, dwuwarstwowa sierść jest odporna na zużycie i czyni je doskonałymi towarzyszami.
Na szczeniaka rasy Sheltie mogą mieć wpływ genetyczne problemy zdrowotne. Chociaż nie wszystkie z nich można wykryć u dorastającego szczeniaka, najlepiej jest kupować psy od renomowanych hodowców. Poproś hodowcę o pokazanie przeprowadzonych przez niego badań genetycznych. Powinieneś także poprosić o przedstawienie świadectwa zdrowia potwierdzającego, że rodzice są zdrowi. Powinieneś także zapytać o ewentualne problemy z oczami. Jeśli zauważysz objawy którejkolwiek z tych chorób, nie wahaj się szukać pomocy weterynaryjnej.
Decydując się na adopcję owczarka szetlandzkiego, należy wziąć pod uwagę ilość czasu, jaką chce się poświęcić na opiekę nad psem. Owczarki szetlandzkie bywają niespokojne, gdy są pozostawione same sobie, dlatego zawsze powinieneś być w pobliżu, aby móc się z nimi bawić. Jeśli nie jesteś w stanie zostawić go samego na kilka godzin, możesz wynająć opiekunkę, która będzie go pilnować. Możesz też zabierać je na spacery, gdy Ciebie nie będzie.
Chociaż psy rasy owczarek szetlandzki są mało uparte, są przyjazne i chętne do zabawy. Owczarki szetlandzkie chętnie nawiązują więzi z członkami rodziny i sąsiadami. Mogą jednak być nieśmiałe w stosunku do obcych i szczekać, jeśli czują się zagrożone lub nie są pożądane. Mimo tych cech Shelty są wspaniałymi psami rodzinnymi, dobrze dogadują się z dziećmi i innymi zwierzętami domowymi. Psy te doskonale nadają się dla rodziców, którzy po raz pierwszy decydują się na posiadanie psa.
Mieszańce psów rasy owczarek szetlandzki są dostępne do adopcji w schroniskach i organizacjach ratowniczych. Chociaż mogą one posiadać pewne cechy fizyczne zgodne ze standardem rasy, często nie mają temperamentu odpowiadającego standardowi rasy. Oznacza to, że przed adopcją owczarka szetlandzkiego bardzo ważne jest przyuczenie szczeniaka do kontaktu z dziećmi. Dobry trening pomoże mu przystosować się do dzieci, a dzieci będą mogły czuć się komfortowo odwiedzając Twój dom z nowym pupilem.

Czytaj...  Owczarek szetlandzki temperament

Zobacz podobne:

Owczarek szetlandzki jest psem chętnym do zabawy i czułym. Jego figlarna natura jest wielkim atutem dla początkującego rodzica zwierzęcia. Owczarki lubią wszelkiego rodzaju przygody i chętnie się do nich przyłączają. Jego długa, prosta sierść jest…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *